Graduointituomarit 2010

Julkaistu:
3.12.2009
Kategoriat:
20092010201120122013201420152016201720192020JunioritKoulutusYleinen

Aikidoliiton hallitus on kokouksessaan 28.11. vahvistanut teknisen valiokunnan esityksen mukaisesti graduointituomarit vuodelle 2010 seuraavasti.

 

 

A-lisenssi (max. 1.kyu, väh.  3.dan)  
1 Andell Ove Aikido Dojo Tku 3.dan A
2 Auvinen Janne Hokutokai 3.dan A
3 Eriksson Jouni HML Aikidoseura 3.dan A
4 Hakala Erkki Asahi 3.dan A
5 Halttunen Jarmo Seitokai 4.dan A
6 Heinonen Jari Jigotai 3.dan A
7 Hirvonen Asko  Jns Aikikai 3.dan A
8 Hirvonen Esa Jns Aikikai 3.dan A
9 Kato Toshio Yamatokai 4.dan A
10 Kuusinen Markku Awase 4.dan A
11 Kuvaja Turkka Tku Aikikai 3.dan A
12 Lappalainen Kari Budoviikingit 3.dan A
13 Louko Reijo Meijin den Ryu 3.dan A
14 Miettinen Heli Tenchikan 3.dan A
15 Mäki Erkki Agatsu 3.dan A
16 Mäkinen Auno Vnt Jukara 4.dan A
17 Mäntysaari Pasi Kinuomi 3.dan A
18 Patterson Timo Sandokai 3.dan A
19 Pohjasniemi Kari Kaiten 4.dan A
20 Sarkkinen Hannu Holjutai 4.dan A
21 Särkisaari Petri Ryu Koku Kan 3.dan A
22 Vehviläinen Jussi Machikara 5.dan A
23 Virkki Harri-Pekka Meidokan 5.dan A
24 Ylimäki Erkki Kaiten 3.dan A

 

B-lisenssi (max. 2.kyu, väh. 3.dan)

 

Lindberg Johan  Seishinkai 3.dan B
Vartiainen Jari Tai-Atari 3.dan B
Vilokkinen Jyri Jigotai 3.dan B

 

 C-lisenssi (max.3. kyu, väh. 2.dan) 

 

Airaksinen Juha Ryukikai 2.dan C
Eskelinen Pertti Kaigara 2.dan C
Harju Jari Hokutokai 2.dan C
Hartikka Jani Jukara 4.dan C
Helander Petri Jigotai 2.dan C
Juutinen Mika Meidokan 3.dan C
Jylhä Sami Hokutokai 2.dan C
Karppinen Kimmo Holjutai 3. dan C
Karvonen Kai-Mikael Masurawo 2.dan C
Konkarikoski Kimmo Seigikai 2.dan C
Levy Mika Jns Aikikai 2.dan C
Lukka Tuija Vrk Aikidoseura 2.dan C
Mäntysaari Miia Kinoumi 3.dan C
Peltoniemi Pasi Shintai  2.dan C
Piirto Juhani Shintai  2.dan C
Posti Sami Kemin Aikidos. 3.dan C
Puhakka Petteri Shurenkan 2.dan C
Pyysalo Kyösti Akari 2. dan C
Rajala Reijo SBK Aikido 2.dan C
Rautiainen Juhani Jns Aikikai 2.dan C
Repo Asko Salo Aikido Dojo 2.dan C
Saari Risto Ryukikai 2.dan C
Salminen Tero Misogi 3.dan C
Salokannel Kimmo Lahti Yuko Aikikai 2.dan C
Tuominen Jarkko Akari 2.dan C
Uutela Kari-Pekka Ryu Koku Kan 2.dan C

 

D-lisenssi (max 4.kyu, väh. 1.dan)

 

Ehramaa Olli Kampp.instituutti 1.dan D
Granö Kenneth Kenshu-kan 1. dan D
Hiltunen Semi Fudoshin 1.dan D
Kemppainen Mika Kinoumi 1.dan D
Korpinen Lasse Aikido Dojo Tku 1.dan D
Kunnas Risto Fudoshin 1.dan D
Kurki Teemu Vihti Aikikai 2.dan D
Laakso Tarmo Shudokan 1.dan D
Liljeqvist Marko Fudoshin 1. dan D
Lindqvist Pertti Sandokai 1.dan D
Mantere Kari Sandokai 3.dan D
Nevala Mika Sastamala Aikikai 1.dan D
Pekkarinen Antti-Juhani Budoviikingit 3.dan D
Poutiainen Sami Tenchikan 1. dan D
Rastamo Antti Kotkan Judoseura 1.dan D
Rupponen Kari Kaigan 1.dan D
Saarimäki Johnny   1.dan D
Tuomala Tommi Vaasan Budokan 1.dan D
Vainonpää Jukka Shintai  1.dan D
Vornanen Jarkko Ryu Koku Kan 1.dan

D

 

Lisäksi japanilaisten opettaja-arvojen perusteella voivat seuraavat henkilöt myöntää vyöarvoja ilmoitettujen lisenssien mukaisesti:

 

Delcos Remi   A
Helminen  Jukka   A
Holopainen Lauri   A
Jalo  Reijo   A
Kiviharju  Timo   A
Laisi  Juhani   A
Laisi  Tuula   A
Lappalainen  Kari   A
Lehtinen Mari   A
Lehväslaiho  Pertti   A
Luoma Jukka   A
Manderbacka Kristina   A
Minkkinen Timo   A
Rautila  Harri   A
Räty Risto   A
Saarentaus  Miranda   A
Silenius Petteri   A
Stadius  Kari   A
Tamminen Kari   A
Tenhunen  Risto   A
Ylitalo  Kustaa   A
Ohtonen  Saku   B
Laulainen  Tuomo   C
Posti  Sami   C
Puhakka  Petteri   C
Tamminen  Minna   D